Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

BEDYŃSKA Anna (ur. 1975)

 

Jej domeną są reportaże społeczne, specjalizuje się W "trudnych" tematach. Autorka cykli: Rodzić po ludzku, Umierać po ludzku, czy Dzieciaki do domu, które w ramach akcji społecznych rozpoczynały dyskusje i przełamywały temat tabu śmierci i narodzin. Fotografuje zarówno bohaterów z pierwszych stron gazet jak i tych, o których świat by się nie dowiedział, gdyby nie jej prace. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, Szkoły reportażu Collegium Civitas w Warszawie i anglistyki UW. Fotoreporterka Gazety Wyborczej.

Laureatka wielu prestiżowych konkursów, m.in. World Press Photo 2013, Grand Prix Grand Press Photo 2005, National Geographic, BZWBK Press Foto oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury. Stypendystka MKiDN.

Wybrane wystawy: Efekt czerwonych oczu, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008); Tata w akcji, Apteka Sztuki, Warszawa (2009); Jedna ciąża, dwudziestu…, autorka, bohaterka i koordynatorka projektu, Apteka Sztuki, Warszawa (2009); Macierzyństwo, Warsztaty Kultury, Lublin (2012); White Power, wystawy w całej Polsce (2013).