Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

ANDRZEJEWSKA Ewa (1959 - 2017)

 

Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Członkini ZPAF. Wspólnie z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem Galerii Korytarz w Jeleniej Górze. Organizatorka Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej i Biennale Fotografii Górskiej.

Autorka wielu indywidualnych wystaw, prezentowanych w latach 1985-2009 w kraju, m.in. w Galerii Korytarz w Jeleniej Górze, Galerii FF w Łodzi, Galerii PF w Poznaniu, Galerii Pusta w Katowicach, Galerii B&B w Bielsku Białej, Galerii BWA w Jeleniej Górze, Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie, Galerii Foto-Medium-Art. We Wrocławiu, Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, Galerii Camelot w Krakowie oraz w Danii, Gwatemali, Francji i Niemczech.

Od kilkunastu lat uczestniczy w ważniejszych wystawach polskiej fotografii w kraju i za granicą, m.in. Biennale Fotografii Polskiej, "Wokół Dekady – fotografia polska 1990-2000", Kontakty (we wszystkich edycjach od 1989 roku), "Polska fotografia w XX wieku" - wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 60-lecia ZPAF, "XX wiek w fotografii polskiej z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi" w Japonii. 

Artystka interesuje się również szeroko pojętą ekologią, brała udział w wystawie "Ekologia w obiektywie 2006", która była prezentowana w przestrzeniach miejskich Warszawy, Gdyni i Wrocławiu.

Fotografie w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Fotografii w Odensee (Dania), Galerii Le Parvis (Francja), Muzeum Sztuki
Współczesnej w Hunfeld (Niemcy).