Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

RIGAMONTI Maksymilian (ur. 1974)

 

Studiował projektowanie graficzne na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotoreporter freelancer. Od 2005 roku współpracował z tygodnikiem Newsweek Polska. Obecnie fotoreporter tygodnika Wprost.

Pięciokrotnie był w bazach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

W 2011 roku otrzymał specjalną nagrodę w konkursie BZ WBK Press Foto przyznawaną przez Bank za fotoreportaż o katastrofie w Smoleńsku. 

W 2012 roku jego projekt Bykownia. Archeologia zbrodni został sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Przy współpracy Press Club Polska powstał katalog i wystawa plenerowa, a Prezydent RP Bronisław Komorowski objął wydarzenie swoim patronatem. Fotografie z cyklu zostały nagrodzone w konkursie Grand Press Photo 2012: nagroda główna Zdjęcie Roku oraz I miejsce w kategorii Życie codzienne (fotoreportaż). 

W 2013 roku Rigamonti zdobył 2 miejsce w tym samym konkursie w kategorii Wydarzenia za zdjęcie pojedyncze z cyklu Afganistan jest w nas. W grudniu 2013 roku odbyła się wystawa indywidualna w Galerii Studio i premiera książki Afganistan jest w nas, z tekstami Jana Grarupa, Evy Rubinstein i Pawła Reszki.

W 2014 roku otrzymał roczne stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.