Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

LATOSZEK Rafał (ur. 1973)

 

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ma na swoim koncie wiele portretów ludzi kultury i sztuki oraz osób publicznych. Swoje zdjęcia publikował m. in. w „Twoim Stylu", „Pani", „Urodzie", „Marie Claire", „Madame Figaro", „Zwierciadle" i „Playboy'u". Przeprowadza sesje zdjęciowe dla wytwórni płytowych takich jak Pomaton EMI, Sony Music Polska, Universal Music Polska. Jest autorem zdjęć, które ukazały się na płytach m. in. Ryszarda Rynkowskiego, Justyny Steczkowskiej i Pawła Deląga, Mirka Czyżykiewicza, zespołu Myslovitz, Harlem i Stare Dobre Małżeństwo. Pracował dla agencji reklamowych Grey, Coroprate Profiles DDB, Upstairs Young & Rubican, D'Arcy, Martis, Testa Communications oraz Red 8. Współpracuje z warszawskimi teatrami. Jego fotografie ze spektakli widnieją w gablotach i na plakatach Teatru Narodowego, Teatru Syrena, Studio, Komedia, Capitol, 6 Piętro. Od 1996 r. stale współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum.

W 1996 r. otrzymał drugą nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej za cykl zdjęć w kategorii kultura. Rok później prezentując portret Janusza Gajosa został już głównym laureatem Konkursu. W 2004 r. miesięcznik "Playboy" przyznał mu trzecie miejsce w konkursie Fotoerotica.

Jego prace były wystawiane m. in. w Starej Galerii ZPAF w Warszwie, Centrum Civitas Christiana w Warszawie, w Galerii "Rybie Oko" w Warszawie, Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych "Pałacyk" w Warszawie, na Wystawie Teatrów Warszawskich "Teatr pod Pałacem" i na III Festiwalu Fotografii "Widzi się" w Nowym Sączu.