Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

KUSIAK Stanisław (ur. 1970)

 

Fotografią zainteresował się w 1995 r. - fotografował wtedy głównie krajobraz, architekturę obronną i sakralną. Od 2000 r. zajmuje się fotografią kreacyjną, a na jego pracach pojawił się człowiek traktowany najczęściej w sposób symboliczny. Tworzy wyłącznie cykle, pozostając wierny tradycyjnej, srebrowej fotografii czarno-białej. Wszelkich manipulacji w warstwie obrazowej dokonuje za pomocą obróbki ciemniowej, chemicznej, a także manualnej.

Ma na swoim koncie publikacje prac autorskich w wydawnictwach albumowych i książkach, takich jak: "The Best Photographers" Praga (2009), "New Polish Nude Photography" Poznań (2009) oraz w czeskim magazynie PhotoArt, tygodniku Przegląd, katalogu Warszawskiego Lata Fotografii i wielu innych. Jest autorem albumu krajoznawczego "Zakliczyn - piękno światłem malowane". Mieszka w Zakliczynie (woj. małopolskie), gdzie pracuje w Domu Kultury.

 

Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to:

- "Znaki zapytania" Galeria Obok ZPAF, Warszawa (2006). Wystawa była pokazywana też w Krakowie podczas Miesiąca Fotografii oraz w Tarnowie, Sopocie i Starym Sączu.

- "Poza kadrem" Warszawskie Lato Fotografii - Galeria Jabłkowskich, Warszawa (2007).

 

Uczestniczył również w wielu wystawach zbiorowych oraz 30 pokonkursowych, zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień.