Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

18. FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA - RZECZY. Przedmiot i obiekt w polskiej fotografii

 
     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT
 
     
Wystawa nasz patronat  zakończone 
 

Kiedy:

od 19 May 2017 do 13 Jun 2017

Gdzie:

Galeria Starmach

ul. Węgierska 5

Kraków

______________

MYSIA 3

ul. Mysia 3, III p.

Warszawa

Zobacz także: Opis tego wydarzenia

WIELKI SUKCES FOTOGRAFII
Podsumowanie 18. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

Podczas 18. aukcji projektu Fotografia Kolekcjonerska sprzedano zdjęcia za prawie 240 000 złotych. To sukces polskiej fotografii.


Wtorkowa aukcja po raz kolejny udowodniła, że dzieła mistrzów polskiej fotografii są doceniane i chętnie kupowane przez kolekcjonerów. Sprzedano 50% prac z oferty aukcyjnej. Kolejne dzieła znalazły nabywców tuż po aukcji.

Do najdrożej sprzedanych zdjęć należy zestaw 6 odbitek z cyklu „Sztuka konsumpcyjna” Natalii LL. Prace wylicytowano za 48 000 złotych. Wraz z opłatą organizacyjną daje to kwotę prawie 57 000 złotych.

Do innych zdjęć, które uzyskały wysoką cenę należą między innymi fotografia z cyklu „Obrazki masochistyczne” Józefa Robakowskiego, którą sprzedano za 19 000 złotych (z opłatą prawie 22 500 zł), „Minimal Fetish” Maurycego Gomulickiego, która została kupiona za 9000 złotych (z opłatą ponad 10 500 zł) czy „Portret dziewczyny” Edwarda Hartwiga, który uzyskał cenę 8000 złotych (z opłatą prawie 9 500zł). Po raz kolejny wśród kolekcjonerów powodzeniem cieszyły się zdjęcia Zofii Rydet. Jej prace „Chochołów” z cyklu „Zapis socjologiczny” kupione zostały za 7000 zł (z opłatą ponad 8000 zł). Wysoką cenę uzyskały także „Maski niemoralne” Marka Piaseckiego, sprzedane za 6500 złotych (z opłatą prawie 7700 zł) czy „Stopień” Mikołaja Smoczyńskiego oraz makieta albumu fotograficznego „Śląsk” Haliny Holas-Idziak i Leonarda Idziaka, wylicytowane za 6000 złotych każda (z opłatą ponad 7000 zł).

Wśród zdjęć, które miały największe przebicie w stosunku do cen wywoławczych, znalazły się między innymi dwie fotografie Andrzeja Lachowicza z serii „Energia upadku”, które przy cenie wywoławczej 2000 zł sprzedano za 4300 zł (ponad 5000 zł z opłatą). Wysokie przebicie uzyskały także dwie prace z cyklu „Wedding Dress” Joanny Zemanek, które sprzedano za 3700 zł (z opłatą blisko 4400 zł), przy kwocie początkowej 1500 zł.

Kolekcjonerzy docenili także fotografie Zygmunta Rytki, Bronisława Schlabsa, Wacława Nowaka czy Witolda Romera. Uznanie nabywców znalazły również zdjęcia artystów tworzących współcześnie: Bownika, Rafała Milacha i Andrzeja Kramarza.

Pełna lista wyników 18. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej: http://www.artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/katalog/www-fotografiakolekcjonerska-pl/18-aukcja-fotografii-kolekcjonerskiej/

Zlecenia kupna obiektów niesprzedanych przyjmowane są przez telefon i e-mail:
+48 506 122 445, 516 106 073, aukcje@artinfo.pl


*************************************************************


„RZECZY. Przedmiot i obiekt w polskiej fotografii”

18. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska
wystawy i aukcja mistrzów polskiej fotografii

Kraków – Warszawa

Aukcja: 13.06.2017 (wtorek), godz. 19.00
Miejsce: MYSIA 3, ul. Mysia 3, III p., Warszawa

Organizatorzy: FotografiaKolekcjonerska.pl przy współpracy z Artinfo.pl
Partnerzy: Fundacja Sztuk Wizualnych, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Galeria Starmach, MYSIA 3, Instytut Adama Mickiewicza

18. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska pod hasłem „RZECZY. Przedmiot i obiekt w polskiej fotografii” była już czwartą jego edycją tematyczną. Publiczność miała możliwość podziwiania dzieł polskich mistrzów fotografii, którzy w różny sposób podejmują temat przedmiotu – od dokumentu, poprzez ujęcia konceptualne, aż do obiektów fotograficznych, które płaską z natury fotografię przenoszą w świat trójwymiarowy, nadając jej zupełnie nowe znaczenie.

Fotografia Kolekcjonerska to jedyny w Polsce cykliczny projekt aukcyjny poświęcony fotografii. Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2007 roku, w jej ramach prezentowana jest zróżnicowana kolekcjonerska oferta zdjęć najwybitniejszych polskich artystów. Tradycyjnie podczas wystawy przedaukcyjnej można zobaczyć rzadkie odbitki wykonane w różnorodnych technikach. Wydarzeniu towarzyszy dwujęzyczny katalog, w którym znajdują się sylwetki artystów, opisy oraz reprodukcje wszystkich prac.


Kuratorka i koordynatorka: Katarzyna Sagatowska
Współpraca kuratorska: Maga Sokalska
 

Relacja foto z wernisażu w Galerii Starmach: LUMA FOTO

 

Foto relacja (43)

     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
 
     
     
   
     
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
 

Zdjęcia prac (0)

     
 

Podgląd

Zamknij close