Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
 
     


Bownik - Wyobraź sobie czasy, w których wszystkie rekordy już padły

 
     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT
 
     
Wystawa zakończone 
 

Kiedy:

od 20 sty 2017 do 23 lut 2017

Gdzie:

Galeria Arsenał

ul. A. Mickiewicza 2

Białystok

wernisaż: 20.01.2017, godz. 18.00

Wystawa odwołuje się bezpośrednio do przejawów młodości - swoistego zamknięcia w percepcji dwóch czasów: historycznego i magicznego. Okresu przepełnionego wyzwaniami, eksperymentami, czasu kombinacji przeciwieństw, które stają się powtarzalnymi rekordami młodości. Zdobywane, kolekcjonowane trofea są jedyną rzeczywistością posiadaną i identyfikowaną.

 

W Galerii Arsenał zobaczymy prace Bownika m.in. z cyklu „Koleżanki i koledzy", a także dwie nowe fotografie stworzone specjalnie na tę wystawę, w których artysta kontynuuje wątek młodości. Po raz pierwszy zostaną pokazaną szkice do zdjęć – niewielkie rysunki na papierze, często opatrzone notatkami artysty, będące swoistym zapisem procesu twórczego i jednocześnie pierwowzorem wielkoformatowych fotografii.

 

kuratorka: Agata Chinowska

 

Bownik (ur. 1977) absolwent filozofii na lubelskim Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Do najbardziej znanych cykli prac artysty należą: "Gamers", "E-Słodowy", "Koleżanki i Koledzy", "Disassembly". Jego książka "Disassembly", wydana przez wydawnictwo Mundin, otrzymała główną nagrodę w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2014 r. Ta sama książka została nominowana do Kassel Photobook Award 2014. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych. Prace Bownika znajdują się w kolekcjach Museum In Huis Marseille w Amsterdamie, Fundacji Sztuki Polskiej ING i w kolekcjach prywatnych.

 

fot. Bownik, "Żałobnik", 2017; "Pielgrzym", 2017; "Passage", 2013.

 

Foto galeria (3)