Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
 
     


Oiko Petersen - Ukryte

 
     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT
 
     
Wystawa zakończone 
 

Kiedy:

od 19 sie 2016 do 16 wrz 2016

Gdzie:

Galeria Miejsce przy Miejscu

Plac Strzelecki 12

Wrocław

wernisaż: 18.08.2016, godz. 19:00

We wrocławskiej Galerii Miejsce przy Miejscu Oiko Petersen prezentuje pierwszą po 5 latach nieobecności na scenie artystycznej wystawę, na którą składa się 7 fotografii, jeden obiekt – dziennik (prace z lat 2013­–2016) oraz dwie premierowe książki ­ Hiddensee (2013) i Hidden (2016). Miejsce powrotu artystycznego nie jest przypadkowe. Wrocław to miasto, z którego pochodzi Petersen.

 

Jeżeli zrozumienie autora jest celem widza, należy wierzyć, że obraz jest w stanie zastąpić mapę, a aluzja – opis. Nie można zabrać niczego innego.

Oiko Petersen

 

Ukryte Pudełko w pudełku, a w nim jeszcze jedno. Gotowe. Na zakręcie mijasz kolejno: gabinet fizjoterapii, gabinet psychoterapii. W tej okolicy są na każdym rogu. To może być styczeń albo luty, choć pogoda nie jest zimowa. Dworzec i pociąg – nie trzeba za wiele pamiętać poza suchą trawą i wczesnym jeszcze popołudniem. A później: miasteczko, skręt w prawo, ulica, park z jeziorem (zrobić pierwsze zdjęcie), szkoła, Deutsche Bank, skos i w lewo, port, zasłonięte standy z Fischbrötchen (pamiętać smak z lata), kasy biletowe, autobus, port. Na brzegu, z odpowiedniej odległości wszystko wygląda tak samo. Małe wyjątkowo drogie domy przy porcie. Zanim prom dopłynie będzie już zupełnie ciemno. Byłeś tam kiedyś?

Michał Grzegorzek

 

Wystawa odbywa w ramach TIFF Festival.

 

kurator: Łukasz Rusznica

 

Foto galeria (1)