Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
 
     


wystawa pokonkursowa - BZ WBK Press Foto

 
     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT
 
     
Wystawa zakończone 
 

Kiedy:

od 10 sty 2017 do 24 sty 2017

Gdzie:

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

(II piętro w budynku głównym)

Al. Niepodległości 162

Warszawa

Od 10 do 24 stycznia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (II piętro w budynku głównym) można będzie obejrzeć ostatnią już wystawę prac laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto.

 

Broniszów, Sanok, Donieck, Lesbos, Nowy Jork, Katmandu – to tylko niektóre miasta, gdzie polscy fotoreporterzy przez ułamek sekundy zatrzymali w kadrze niezwykłe obrazy. Można na nich zobaczyć najważniejsze, często tragiczne wydarzenia, ale również codzienność ludzi w różnych częściach świata.

Prezentowane zdjęcia zostały wybrane spośród ponad 6 tysięcy zdjęć przez jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka z Forum Polskiej Agencji Fotografów w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss. 

Niewątpliwie bardzo ciekawym wyborem jury 12. edycji konkursu jest Zdjęcie Roku, które nie pokazuje mocnych scen z pierwszych stron gazet, ale codzienność polskiej rodziny w małej polskiej wsi Broniszów. Nagrodzone zdjęcie to fragment fotoreportażu autorstwa Joanny Mrówki.

Wśród tegorocznych laureatów jest wielu znanych i cenionych polskich fotoreporterów m.in. Wojciech Grzędziński, Maciej Nabrdalik, Jacek Turczyk, ale również kilku debiutantów w konkursie.

 

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK.

Zdjęcia nagrodzone w 12. edycji konkursu były prezentowane w 16 miastach Polski.

 

fotografie:

MACIEJ GILLERT, MEDIA PICTURES
Nagroda Banku Zachodniego WBK
Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, podczas świętowania przez piłkarzy awansu na Euro 2016 we Francji. 
Warszawa (Polska), 11 października 2015 r.

PAWEŁ WYSZOMIRSKI, TESTIGO DOCUMENTARY
II miejsce/ Przyroda
Irina Casanova, opiekunka goryli w madryckim zoo, robi sobie zdjęcie z młodym osobnikiem o imieniu Gwett. Goryle w madryckim zoo nie mają fizycznego kontaktu z ludźmi. Ich wybieg jest tak zbudowany, żeby nawet opiekunowie nie dotykali zwierząt.
Madryt (Hiszpania), 30 kwietnia 2015 r.

ALEKSANDRA SZMIGIEL – WIŚNIEWSKA
I miejsce/ Sport
Michelle Jenneke wie, że wszystkie oczy zwrócone są właśnie na nią. Tuż przed biegiem na 100 metrów przez płotki Australijka wykonuje swój markowy taniec-rozgrzewkę.
Pekin (Chiny), 27 sierpnia 2015 r.

 

Foto galeria (3)